Od sześćdziesięciu lat PETZL towarzyszy największym sukcesom w górach i pod ziemią. Z pasji jaskiniowej Fernanda Petzla zrodziły się pierwsze znakomite przyrządy zjazdowe ("rolki Petzla"). Później jego doświadczenie oraz inwencja twórcza wpłynęły na wszechstronny rozwój sprzętu niezbędnego w każdej wysokościowej dyscyplinie (jaskinie, wspinaczka, canyoning, via ferraty).

Dziś oferta PETZL obejmuje zarówno sprzęt bardzo wyspecjalizowany, jak również przeznaczony do działań mniej wyczynowych. Sprzęt PETZL jest powszechnie używany przez profesjonalistów do wszelkiego rodzaju prac na wysokości, np. instalacji, montażu i demontażu rusztowań itp. Stosowany jest też w ratownictwie i wszędzie tam, gdzie techniki linowe pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę wypadków.

Przedsiębiorstwo PETZL posiada certyfikat ISO 9001. Oznacza to, że firma spełnia wszelkie wymogi międzynarodowego systemu zapewnienia jakości w fazie: konstrukcji, udoskonalania, produkcji, dystrybucji, kontroli i serwisu po sprzedaży. Wyroby, od których zależy bezpieczeństwo użytkownika mają obowiązujący w krajach Unii Europejskiej atest CE. Produkowane są zgodnie z wymaganiami norm europejskich EN. Ponadto PETZL stosuje dla większości produktów testy indywidualne oraz kontrolę wizualną.

Seria ''czarnych produktów'' jest zaadresowana do odbiorców w wojsku, oddziałach specjalnych i policji. Niezawodne, efektywne i dyskretne - uprzęże, lonże, przyrządy zjazdowe i karabinki - są częścią ekwipunku tych służb. Petzl jest także producentem latarek czołowych, w których stosuje diody 5 mm nowej generacji.