Alpinus to jedna z pierwszych marek outdoorowych w Polsce, dzięki której aktywni turystycznie Polacy rozpoznawali się bez problemu na zagranicznych stokach, szlakach i leśnych ścieżkach.
Ta prężna niegdyś marka ucierpiała dość mocno w ciągu ostatnich kilku latach z powodu problemów finansowych jej poprzedniego właściciela - firmy ADD. W efekcie upadku tej firmy znaki towarowe Alpinus zostały przejęte w rozliczeniu zadłużenia przez Bank Współpracy Europejskiej S.A. Od tego momentu bank rozpoczął poszukiwania chętnego do wykupienia tej kultowej dla wielu Polaków marki i doprowadzenia jej do dawnej świetności. Kupnem zainteresowane były zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne. Dla banku priorytetem było znalezienie takiego partnera, który nie tylko zaproponuje BWE atrakcyjne rozwiązanie cenowe, ale będzie też stabilną firmą działającą już na polskim rynku outdooru i będzie w stanie kontynuować tradycję sprzedaży dobrych jakościowo produktó.
5 października 2004 r. Euromark Polska Sp. z o.o. stała się nowym właścicielem tej legendarnej outdoor’owej marki. Euromark jest także właścicielem młodszego brata Alpinusa - firmy Campus.