Opis: Lekkie, wodoodporne, oddychające buty trekkingowe przeznaczone na długie wyprawy z plecakiem. Wyposażone w opatentowany stabilizator kostki X-frame" oraz wkładkę Heal Cradle".

  • Cholewka:


1.6-1.8 mm olejowana skóra zamszowa (naturalna)
Odporna na ścieranie, oddychająca, lekka i bardzo mocna tkanina syntetyczna
Boczny stabilizator kostki X-Frame Roll Control™
Wodoodporna, oddychająca membrana Gore-Tex®
Wszywany język - nie obraca się w trakcie marszu; uniemożliwia przedostawanie się pyłu itp. do wnętrza buta
Odporne na rdzę haki, montowane na wzmacnianych elementach z tworzywa TPU
Wzmacniany przód buta
Ergonomicznie ukształtowane wkładki Northotic™ (1) z elementami amortyzującymi z pianki Poron®, powleczone antybakteryjnym środkiem AgION™

  • Podeszwa:


Technologia Heal Cradle (2) łącząca w sobie śródpodeszwę z poliuretanu o podwójnej gęstości oraz wtryskiwane elementy z pianki EVA (3)
Szkielet wzmacniający z perforowanego TPU na całej długości podeszwy (4)
Podeszwa Vibram Dente Del Diablo (5), zaprojektowana wyłącznie dla firmy TNF

X-Frame - rama wykonana z tworzywa TPU umieszczona po zewnętrznej i wewnętrznej stronie buta. Pomaga ona stabilizować stopę, chroni przed nadmiernymi skrętami bocznymi kostki, pozwala unikać kontuzji i nadwyrężenia ścięgien.

Heal Cradle- składa się z poliuretanowej podstawy (śródpodeszwy) wyposażonej w 5 pionowych stożków w okolicach pięty, na których mocowany jest panel z miękkiej pianki EVA. Miejsce to jest dodatkowo profilowane, tak by tworzyło lekkie wgłębienie obejmujące i stabilizujące piętę. Zarówno PU, jak i EVA doskonale pochłaniają wstrząsy powstałe podczas uderzania stopą o podłoże.

GORE-TEX® - jest bardzo lekką i cienką membraną umieszczaną pomiędzy materiałem wierzchnim a podszewką cholewki. Buty zawierające membranę GORE-TEX® są wodoodporne i równocześnie oddychające. Kropla wody nie jest w stanie przedostać się przez materiał nawet pod bardzo dużym ciśnieniem. Membrana GTX® umożliwia swobodne odprowadzanie potu i nadmiernej ilości ciepła dzięki temu, że w każdym cm2 membrany znajduje się 1,4 miliardów mikroskopijnych porów. Są one około 700 razy większe od cząsteczek pary wodnej, dlatego wilgoć potu nie gromadzi się na powierzchni skóry stopy ale ulega odparowaniu poprzez membranę.

Northolic - anatomicznie profilowane wkładki łączące w sobie różne materiały dla najlepszych rezultatów. Cienkie obramowanie pięty z TPU zabezpiecza wkładkę przed deformacją, a w konsekwencji także przed niepożądanym przemieszczaniem się w bucie i nieprawidłowym ułożeniem pod stopą. W miejscach najbardziej narażonych na uderzenia zastosowano miękką piankę PU, w pozostałej części- twardszą i bardziej stabilną.
Wyraźnie profilowany łuk wspiera stopę przy podbiciu, uniemożliwia przesuwanie się stopu do przodu w trakcie marszu. Antybakteryjny środek AgION, oparty na jonach srebra, naniesiony został na najbardziej zewnętrzną- tekstylną- warstwę wkładki. Hamuje on rozwój bakterii oraz brzydkiego zapachu.