Opis:

Opis produktu:
Najbardziej rozbudowane nosidło dla dzieci do maksymalnej wagi dziecka z bagażem wynoszącej nie więcej niż 22 kg. Posiada szeroki kołnierz chroniący główkę dziecka z wbudowanym daszkiem i owiewką, gruby śliniak chroniący twarz dziecka w sytuacji upadku na przód, małe lusterko w kieszeni pasa biodrowego przypinane na rzep, służące do podglądania co robi maluch w nosidle. Doskonale sprawdza się podczas długich wypraw turystycznych i trekkingowych. Jest najczęściej wybieranym nosidłem przez osoby które jeżdżą na nartach z nosidełkiem. Wyposażone w dużą komorę zapinaną na suwak, elastyczną kieszeń w oparciu zapinaną na suwak oraz dwie kieszonki z siatki.

Nowości 2006/2007: Modele Kid Comfort II i III zostały zmienione nie tylko pod względem zewnętrznego wyglądu ale również wprowadzono nowe rozwiązania które zdecydowanie podnoszą komfort rodzica jak i dziecka.
*
Vari Flex: wprowadzono nowoczesną konstrukcją pasa biodrowego ? Vari Flex dającą absolutny komfort przy znacznym obciążeniu pleców nie tylko wtedy gdy trudność sprawia długość marszu ale przede wszystkim wtedy gdy pomimo zmęczenia, szczególnie gdy w nosidełku znajduje się dziecko wymagana jest od nas precyzja i równowaga. Vari Flex zapewnia stabilność ale i elastyczność, wówczas ciężar który znajduje się na naszych plecach łatwiej niż dotychczas współpracuje z balansem ciała. Konstrukcja Vari Flex została stworzona w taki sposób by elastyczność nie stanowiła zagrożenia w trudnym terenie by balans nie był zagrożeniem a pomocą w marszu. Pas ściągany jest do przodu.

Siedzisko dziecka: zmieniono siedzisko dla dziecka, jego powierzchnia została powiększona, bardziej wyprofilowana, wyłożona większa ilością pianki, wprowadzono osłonę na krocze dziecka. Całość siedziska pokryto tkaniną 3D Air Mesh ? delikatną w dotyku i szybko odprowadzającą wilgotne powietrze. Na wysokości twarzy dziecka, umieszczono odpinany śliniak, który nie tylko pełni funkcję higiniczną ale również zabezpieczającą twarz dziecka w przypadku wywrotki do przodu.

Rama nosidła: Zmieniono również konstrukcję tylnej podpory nosidła, która nie wymaga po złożeniu dopinania rzepami a jedynie jednym sprawnym ruchem chowa się pod komorą główna nosidła. Elementy łączenia podpory tylnej nosidła z podstawą zespolono gładkimi spawami tak by wyeliminować ewentualne ryzyko obtarć nóżek dziecka.

Tylna, górna kieszeń posiada po bokach elastyczne wstawki z materiału, taka konstrukcja umożliwia wygodne schowanie kurtki, kocyka itp.

Nosidło ponadto wyposażone jest w systemem ukształtowania oddychających poduszek - Aircontact (wyprofilowanie na lędźwie, boczne kanały wentylacyjne) oraz Vari Quick - dopasowanie do długości pleców. Vari Quick pozwala również wymienić szelki na mniejsze - damskie.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA

Nosidło posiada certyfikat bezpieczeństwa TUV/GS, gwarantujący (przy zachowaniu właściwego obciążenia całkowitego do 22 kg: dziecko+bagaż,) pełne bezpieczeństwo dla przenoszonego dziecka, uwzględniające zarówno wytrzymałość użytych do wykonania nosidła materiałów jak i wytrzymałość systemu zabezpieczenia dziecka w nosidle. Dziecko zabezpieczone jest pięcioma punktami zapięcia: ramiona, pachwiny, pas. Siedzisko posiada regulację wysokości położenia, co pozwala zawsze odpowiednio umieścić dziecko tak by mogło swobodnie wyglądać podczas marszu a zarazem tył jego głowy był stabilnie zabezpieczony.

Wyposażenie:

szeroki chroniący główkę dziecka kołnierz
odpinany, wypełniony grubą gąbką sliniak (zabezpieczający twarz dziecka w sytuacji upadku do przodu)
zintegrowany daszek z owiewką
regulowana wysokość położenia pasów nośnych dla dziecka
regulowana wysokość położenia siedziska dziecka
szerokie boczne rozpięcie ułatwiające wyjmowanie dziecka
duża komora zapinana na suwak z dodatkową kieszonką
dwie boczne kieszenie z siatki
elastyczna i pojemna kieszeń w oparciu zapinana klamrę z zew. kieszonką na suwak
uchwyty do zamocowania dodatkowego wyposażenia
składana nóżka do stabilnego stawiania nosidła
pas biodrowy z Vari Flex
kieszonka w pasie biodrowym na suwak
pas piersiowy
system H2O - możliwość założenia bukłaka max 2L
odblaskowe logo
troki ściągające przy pach nośnych
Vari Quick przy pasach nośnych
2 rączki do przenoszenia
małe lusterko w kieszonce pasa biodrowego
miś zabawka

System nośny: Konstrukcja Aircontact + Oddychająca pianka + Vari Quick + Vari Flex

Aircontact System

Poduszki systemu nośnego wypełniono oddychającą pianką, oprócz kształtu umożliwiającego odprowadzanie gorącego powietrza wytworzonego przez ciało, zastosowano dodatkowe kanały poprzeczne których zadaniem jest zwiększenie cyrkulacji powietrza podczas marszu. Modele z wykorzystaniem systemu Aircontact przeznaczone są do przenoszenia większego ładunku w długim okresie czasu. System nośny w części lędźwiowej posiada dodatkowe wygięcie w kierunku pleców, zwiększające komfort noszenia i stabilizację nosidła.
Pas biodrowy z Vari Flex jest ruchomy przez co suwerennie dopasowuje się do ruchu ciała a ciężar równolegle przenosi się na biodra i dodatkowo oszczędza siły przez możliwość swobodnego poruszania niezależnie od siebie części górnej i dolnej nosidła. Pas współpracuje z całym ciałem podczas marszu. System VF i aluminiowe stelaż tworzą łącznie centralny punkt systemu nośnego, odpowiadający za właściwą stabilizację, odpowiednie przenoszenie i idealną kontrolę ciężaru przy jednoczesnym zachowaniu kontrolowanej elastyczności systemu. Troki ściągające przy pasach nośnych pozwalają na odp. pionizację pasów nośnych plecaka. Anatomicznie uformowane pasy nośne pokryte tkaniną 3D Air Mesh dzięki specjalnej podwójnej budowie pianki nie zmieniają swojego kształtu nawet pod dużym i długotrwałym naciskiem. Pas biodrowy usztywniony (wzmocniony płytą PE) doskonale obejmuje biodra (eliptyczny kształt), a właściwego dopasowania poprawia niekonwencjonalne zapięcie pasa poprzez ściągnięcie troków przed sobą taki sposób wymaga użycia zdecydowaniae mniejszej siły i pozwala na precyzyjniejsze dopasowanie pasa biodrowego. Właściwe dopasowanie umożliwia również system regulacji położenia pasów nośnych Vari Quick - pozwalający na odpowiednie dopasowanie plecaka do długości pleców oraz wymianę pasów na mniejsze ? damskie.
Specyfikacja:
Pojemność: kieszenie 20 litrów
Wymiary: 87 x 38 x 34 cm
Materiał: Hexlite 210 / Ballistic Lite
Waga: 3,1 kg, waga dziecka i bagażu: do 22 kg
Przeznaczenie: Turystyka, Trekking, Miasto