Opis:

Opis produktu:
Idealny przyjaciel przy wielodniowych wyprawach rowerowych, jedno-dwu dniowych wyprawach turystycznych i jako niezastąpiony organizer życia miejskiego. Sprawdza się wszędzie tam gdzie potrzeba wytrzymałości, funkcjonalności i wielozadaniowości w każdym rodzaju aktywnego życia. Testy kwalifikujące przeszedł podczas maratonów rowerowych w Alpach, skąd pochodzi również jego nazwa ? Trans Alpine. Dzielona komora główna pozwala na przedzielenie bagażu, schowanie śpiwora w komorze dolnej, lub przytroczenie go na zewnątrz plecaka. Pasy nośne pokryte oddychającą tkaniną Mesh-Tex, pas biodrowy siateczkowy oraz system nośny Airstripes powodują doskonałą wentylację pleców podczas wysiłku. W pasie biodrowym znajdują się dwie kieszenie zapinane na suwak w których z powodzeniem można schować batony, telefon, portfel. Dodatkowe wyposażenie w postaci dwóch kieszeni zewnętrznych, kieszeni wewnętrznych, czterech troków kompresujących oraz systemu mocującego z przodu plecaka sprawia, że plecak doskonały jest na długie wypady. Seria plecaków Trans Alpine wykonana jest z tkaniny Ballistic, materiału o parametrach porównywalnych z wytrzymałością Cordury ale jednocześnie o ponad połowę lżejszego. Ballistic jest tkaniną wykorzystywaną w budowie plecaków wspinaczkowych Deuter.

Wyposażenie:

system wentylacji Airstripes wzmocniony szynami aluminiowymi
uchwyt na kask
informacja SOS
boczne paski kompresyjne
wyjmowana karimata do siedzenia
kompatybilny system H2O max 3.0L
dwie komory rozdzielone suwakiem
dodatkowe troki ściągające przy pasach nośnych dla lepszego dopasowania plecaka
pas piersiowy
pas biodrowy z kieszeniami zapinanymi na suwak
dwie kieszenie zewnętrzne zapinane na suwak
dwie kieszenie boczne z siatki
w środku oddzielna komora na mokre rzeczy
odblaskowe logo Deuter (przód/tył)
uchwyt do zaczepienia lampki ? Saftey Blink
pokrowiec przeciwdeszczowy w kolorze żółtym, zapewniający widoczność rowerzysty, przepuszczający światło lampki sygnalizacyjnej zawieszonej na plecaku

System nośny: Airstripes System

Ten rodzaj systemu nośnego wykorzystywany jest między innymi w serii plecaków rowerowych. System tworzą dwa pasy z centralnym kanałem wentylacyjnym. Wewnątrz pasy zbudowane są konturowo ułożonej pianki pokrytej tkaniną Mesh. Pianka ta poprzedzielana jest dodatkowymi kanałami których zadaniem jest zwiększenie cyrkulacji powietrza. Dzięki takiej budowie na 80% powierzchni pleców następuje swobodna cyrkulacja powietrza. W efekcie wytworzone przez ciało gorące powietrze odprowadzane jest we wszystkich kierunkach, zarówno poprzez poprzeczne kanały w piance jak i centralny kanał wentylacyjny. Istotne znaczenie ma również sposób rozmieszczenia pasów z komorową pianką, są one od siebie odpowiednio oddalone, wolna przestrzeń w której podczas jazdy znajduje się kręgosłup rowerzysty pozwala na odciążenie kręgosłupa od nacisku plecaka i zwiększenie komfortu podczas jazdy. W większych modelach plecaków rowerowych system jest dodatkowo usztywniony cienkimi szynami aluminiowymi schowanymi pod poduszkami z konturowej pianki. W zależności od modelu plecaka, jego pojemności, Deuter stosuje różne typy pasów biodrowych. W modelach małych, przeznaczonych do bardzo szybkiej jazdy lub jednodniowych wypadów, pas biodrowy tworzy trok, którego zadaniem jest przytrzymywanie plecaka na plecach i zabezpieczenie rowerzysty przed niebezpiecznymi ruchami plecaka podczas agresywnej jazdy. Pas biodrowy zabezpiecza również plecak przed osuwaniem się w kierunku głowy, przed osuwaniem kasku na czoło, szczególnie podczas stromych zjazdów. W modelach większych, przeznaczonych do maratonów jak i kilkudniowych wycieczek w terenie, pasy biodrowe są szersze, zbudowane z siatki, z kieszeniami po bokach. Te modele plecaków mogą również z powodzeniem służyć jako plecaki turystyczne na jednodniowe wypady w góry lub narty. Pasy piersiowe w plecakach rowerowych spełniają dwie niezwykle ważne funkcje: stabilizują pasy nośne przed rozsuwaniem się, gdzie poprawa pasów nośnych podczas jazdy może stwarzać ryzyko upadku oraz (tak jak we wszystkich modelach plecaków Deuter z systemem H2O) umożliwiają umocowanie rurki od bukłaka i nieskrępowane picie podczas jazdy.
Specyfikacja:
Pojemność: 30 litrów
Wymiary: 53 x 34 x 24 cm
Waga: 1160 gramów
Przeznaczenie: Rower, Miasto, Narty, Skitouring, Turystyka