Opis:

Opis produktu:
Idealny dla tych, którzy nie zabierają ze sobą wiele bagażu na wyprawy. Anatomiczne siateczkowe pasy nośne, siateczkowy pas biodrowy oraz system nośny Airstripes powodują doskonałą wentylację. Lekki z doskonałym systemem nośnym plecak przeznaczony jest dla osób poniżej ok. 170 cm wzrostu lub dla kobiet. Dodatkowe wyposażenie w postaci dwóch kieszeni zewnętrznych siateczkowych, kieszeni zewnętrznej zapinanej na suwak oraz kieszeni wewnętrznych tworzą bardzo funkcjonalną całość.

Wyposażenie:

system H2O max 2L
pas piersiowy
pas biodrowy
odblaskowe logo Deuter (tył/przód)
kieszonka z przodu zapinana na suwak
kieszeń na mokrą odzież
uchwyt do zaczepienia lampki ? Saftey Blink
pokrowiec p/deszczowy w kolorze żółtym, zapewniający widoczność rowerzysty, przepuszczający światło lampki sygnalizacyjnej zawieszonej na plecaku

System nośny: Deuter Airstripes

Airstripes System

Ten rodzaj systemu nośnego wykorzystywany jest między innymi w serii plecaków rowerowych. System tworzą dwa pasy z centralnym kanałem wentylacyjnym. Wewnątrz pasy zbudowane są konturowo ułożonej pianki pokrytej tkaniną Mesh. Pianka ta poprzedzielana jest dodatkowymi kanałami których zadaniem jest zwiększenie cyrkulacji powietrza. Dzięki takiej budowie na 80% powierzchni pleców następuje swobodna cyrkulacja powietrza. W efekcie wytworzone przez ciało gorące powietrze odprowadzane jest we wszystkich kierunkach, zarówno poprzez poprzeczne kanały w piance jak i centralny kanał wentylacyjny. Istotne znaczenie ma również sposób rozmieszczenia pasów z komorową pianką, są one od siebie odpowiednio oddalone, wolna przestrzeń w której podczas jazdy znajduje się kręgosłup rowerzysty pozwala na odciążenie kręgosłupa od nacisku plecaka i zwiększenie komfortu podczas jazdy. W większych modelach plecaków rowerowych system jest dodatkowo usztywniony cienkimi szynami aluminiowymi schowanymi pod poduszkami z konturowej pianki. W zależności od modelu plecaka, jego pojemności, Deuter stosuje różne typy pasów biodrowych. W modelach małych, przeznaczonych do bardzo szybkiej jazdy lub jednodniowych wypadów, pas biodrowy tworzy trok, którego zadaniem jest przytrzymywanie plecaka na plecach i zabezpieczenie rowerzysty przed niebezpiecznymi ruchami plecaka podczas agresywnej jazdy. Pas biodrowy zabezpiecza również plecak przed osuwaniem się w kierunku głowy, przed osuwaniem kasku na czoło, szczególnie podczas stromych zjazdów. W modelach większych, przeznaczonych do maratonów jak i kilkudniowych wycieczek w terenie, pasy biodrowe są szersze, zbudowane z siatki, z kieszeniami po bokach. Te modele plecaków mogą również z powodzeniem służyć jako plecaki turystyczne na jednodniowe wypady w góry lub narty. Pasy piersiowe w plecakach rowerowych spełniają dwie niezwykle ważne funkcje: stabilizują pasy nośne przed rozsuwaniem się, gdzie poprawa pasów nośnych podczas jazdy może stwarzać ryzyko upadku oraz (tak jak we wszystkich modelach plecaków Deuter z systemem H2O) umożliwiają umocowanie rurki od bukłaka i nieskrępowane picie podczas jazdy.
Specyfikacja:
Pojemność: 10 litrów
Wymiary: 43 x 23 x 13 cm
Waga: 540 gramów
Przeznaczenie: Rower, Narciarstwo biegowe, Rolki, Biegi, Nordic Walking