Opis:

Opis produktu:
Bardzo lekki, wszechstronny plecak, rowerowo - narciarsko - turystyczny z systemem Airstripes. Plecak jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących uniwersalnego plecaka Z zewnątrz znajduje się klapa służąca jako uchwyt na kask z małą kieszonką (od wewnątrz) zapinaną na suwak. Nad klapą umieszczono dodatkową kieszeń na podręczny bagaż. W komorze głównej znajduje się przegroda na bukła (max. 2 litry) z rzepem do jego podwieszenia. Plecak wyposażono w pokrowiec p/deszczowy chowany w dno plecaka.

Wyposażenie:

uchwyt na kask
kompatybilny system H2O (max. 2.0L)
wąski pas biodrowy
pas piersiowy
dwie boczne kieszonki z siatki
kieszeń zewnętrzna zapinan na suwak
kieszeń chowana w klapie zapinana na suwakodblaskowe logo Deuter (przód/tył)
uchwyt z tyłu plecaka na przymocowanie dodatkowej lampki - Safety Blink, dostępnej w asortymenie Deuter
pokrowiec przeciwdeszczowy w kolorze żółtym, zapewniający widoczność rowerzysty, przepuszczający światło lampki sygnalizacyjnej zawieszonej na plecaku

System nośny: Deuter Airstripes

Airstripes System

Ten rodzaj systemu nośnego wykorzystywany jest między innymi w serii plecaków rowerowych. System tworzą dwa pasy z centralnym kanałem wentylacyjnym. Wewnątrz pasy zbudowane są konturowo ułożonej pianki pokrytej tkaniną Mesh. Pianka ta poprzedzielana jest dodatkowymi kanałami których zadaniem jest zwiększenie cyrkulacji powietrza. Dzięki takiej budowie na 80% powierzchni pleców następuje swobodna cyrkulacja powietrza. W efekcie wytworzone przez ciało gorące powietrze odprowadzane jest we wszystkich kierunkach, zarówno poprzez poprzeczne kanały w piance jak i centralny kanał wentylacyjny. Istotne znaczenie ma również sposób rozmieszczenia pasów z komorową pianką, są one od siebie odpowiednio oddalone, wolna przestrzeń w której podczas jazdy znajduje się kręgosłup rowerzysty pozwala na odciążenie kręgosłupa od nacisku plecaka i zwiększenie komfortu podczas jazdy. W większych modelach plecaków rowerowych system jest dodatkowo usztywniony cienkimi szynami aluminiowymi schowanymi pod poduszkami z konturowej pianki. W zależności od modelu plecaka, jego pojemności, Deuter stosuje różne typy pasów biodrowych. W modelach małych, przeznaczonych do bardzo szybkiej jazdy lub jednodniowych wypadów, pas biodrowy tworzy trok, którego zadaniem jest przytrzymywanie plecaka na plecach i zabezpieczenie rowerzysty przed niebezpiecznymi ruchami plecaka podczas agresywnej jazdy. Pas biodrowy zabezpiecza również plecak przed osuwaniem się w kierunku głowy, przed osuwaniem kasku na czoło, szczególnie podczas stromych zjazdów. W modelach większych, przeznaczonych do maratonów jak i kilkudniowych wycieczek w terenie, pasy biodrowe są szersze, zbudowane z siatki, z kieszeniami po bokach. Te modele plecaków mogą również z powodzeniem służyć jako plecaki turystyczne na jednodniowe wypady w góry lub narty. Pasy piersiowe w plecakach rowerowych spełniają dwie niezwykle ważne funkcje: stabilizują pasy nośne przed rozsuwaniem się, gdzie poprawa pasów nośnych podczas jazdy może stwarzać ryzyko upadku oraz (tak jak we wszystkich modelach plecaków Deuter z systemem H2O) umożliwiają umocowanie rurki od bukłaka i nieskrępowane picie podczas jazdy.
Specyfikacja:
Pojemność: 20 litrów
Wymiary: 43 x 31 x 20 cm
Materiał: Deuter-Ripstop/Deuter-Super-Polytex
Waga: 660 gramów
Przeznaczenie: Rower, Miasto, Narciarstwo zjazdowe i biegowe, Skitouring, Turystyka