Opis:

Opis produktu:
Lekki, wszechstronny plecak, rowerowo - narciarski. Zastosowany system nośny Airstripes, pozwala na efektywną cyrkulację pleców. Plecak posiada dwie kieszonki zapinane na suwak (w tym jedną typu organizer z klamerką na klucze). W spodniej części znajduje się chowany uchwyt na kask. Plecak posiada pas piersiowy i biodrowy z siatki - doskonale odprowadzający wilgoć i gorące powietrze. Wewnątrz plecaka umieszczono karimatę, która może służyć jako siedzisko podczas odpoczynków oraz rzep do podwieszenia bukłaka (max. 3 litry) oraz kieszeń na mokrą odzież. Dwie duże zewnętrzne kieszenie z siatki pomieszczą najpotrzebniejszy podręczny bagaż, nad nimi umieszczono paski kompresyjne służące do zmniejszenia objętości plecaka. Na dnie plecaka umieszczono kieszeń z pokrowcem p/deszczowym.

Wyposażenie:

chowany uchwyt na kask
wyjmowana karimata do siedzenia
kompatybilny system H2O (max. 3.0L)
siatkowy pas biodrowy
pas piersiowy
dwie boczne kieszenie z siatki
dwie kieszenie zewnętrzne zapinane na suwak
odblaskowe logo Deuter
uchwyt z tyłu plecaka na przymocowanie dodatkowej lampki - Safety Blink dostępnej w asortymencie Deuter
rączka do przenoszenia
pokrowiec przeciwdeszczowy w kolorze żółtym, zapewniający widoczność rowerzysty, przepuszczający światło lampki sygnalizacyjnej zawieszonej na plecaku

System nośny: Deuter Airstripes

Airstripes System

Ten rodzaj systemu nośnego wykorzystywany jest między innymi w serii plecaków rowerowych. System tworzą dwa pasy z centralnym kanałem wentylacyjnym. Wewnątrz pasy zbudowane są konturowo ułożonej pianki pokrytej tkaniną Mesh. Pianka ta poprzedzielana jest dodatkowymi kanałami których zadaniem jest zwiększenie cyrkulacji powietrza. Dzięki takiej budowie na 80% powierzchni pleców następuje swobodna cyrkulacja powietrza. W efekcie wytworzone przez ciało gorące powietrze odprowadzane jest we wszystkich kierunkach, zarówno poprzez poprzeczne kanały w piance jak i centralny kanał wentylacyjny. Istotne znaczenie ma również sposób rozmieszczenia pasów z komorową pianką, są one od siebie odpowiednio oddalone, wolna przestrzeń w której podczas jazdy znajduje się kręgosłup rowerzysty pozwala na odciążenie kręgosłupa od nacisku plecaka i zwiększenie komfortu podczas jazdy. W większych modelach plecaków rowerowych system jest dodatkowo usztywniony cienkimi szynami aluminiowymi schowanymi pod poduszkami z konturowej pianki. W zależności od modelu plecaka, jego pojemności, Deuter stosuje różne typy pasów biodrowych. W modelach małych, przeznaczonych do bardzo szybkiej jazdy lub jednodniowych wypadów, pas biodrowy tworzy trok, którego zadaniem jest przytrzymywanie plecaka na plecach i zabezpieczenie rowerzysty przed niebezpiecznymi ruchami plecaka podczas agresywnej jazdy. Pas biodrowy zabezpiecza również plecak przed osuwaniem się w kierunku głowy, przed osuwaniem kasku na czoło, szczególnie podczas stromych zjazdów. W modelach większych, przeznaczonych do maratonów jak i kilkudniowych wycieczek w terenie, pasy biodrowe są szersze, zbudowane z siatki, z kieszeniami po bokach. Te modele plecaków mogą również z powodzeniem służyć jako plecaki turystyczne na jednodniowe wypady w góry lub narty. Pasy piersiowe w plecakach rowerowych spełniają dwie niezwykle ważne funkcje: stabilizują pasy nośne przed rozsuwaniem się, gdzie poprawa pasów nośnych podczas jazdy może stwarzać ryzyko upadku oraz (tak jak we wszystkich modelach plecaków Deuter z systemem H2O) umożliwiają umocowanie rurki od bukłaka i nieskrępowane picie podczas jazdy.
Specyfikacja:
Pojemność: 22 litry
Wymiary: 50 x 27 x 24 cm
Materiał: Deuter-Diamond-Lite/Ballistic
Waga: 900 gramów
Przeznaczenie: Rower, Miasto, Narciarstwo zjazdowe i biegowe, Skitouring, Turystyka