Opis:

Opis produktu:
Najwyższej jakości plecak alpinistyczny, skitourowy, jego wąski kształt pozwala na używanie w najbardziej ekstremalnych warunkach zaś wewnętrzny stelaż idealnie balansuje ciężar. Plecak posiada ułatwiony dostęp do ładunku dzięki rozpięciu z boku na całej długości górnej komory. Dwie komory zapinane są na suwak z szerokim rozpięciem w obwodzie plecaka. Plecak wykonany jest z tkanin Ballistic/ Duratex, których wytrzymałość porównywalna z Cordurą ale waga o ponad połowę niższa. Plecaki serii Guide przeznaczone są do wspinaczki, skitouringu oraz trekkingu. Ich system nośny - pomimo małych pojemności plecaków (od 36L do 55L) pozwala wygodnie przenosić ciężki sprzęt, zaś nieograniczone możliwości zmian w tych modelach (poprzez wyjęcie stelaża, karimiaty, pasa biodrowego) pozwalają dostosować te plecaki do każdej działalności górskiej.

Modele Guide 30+ (w poprzedniej wersji męskiej) i Guide 35+ używane są przez alpejskie służby ratownicze, jak również Grupę Podhalańską, Beskidzką GOPR, TOPR oraz Przewodników z Europejskiego Stowarzyszenia Przewodników Górskich - Lider (zrzeszonego z UIMLA).

Wyposażenie:

aluminiowy stelaż zbudowany z szyn ułożonych w kształcie litery X
rozpięcie na całej długości z boku górnej komory, umożliwiające szybki i prosty dostęp do ładunku
dwie komory z szerokim rozpięciem (oddzielone wew. suwakiem)
kompatybilny system H2O (max. 3L)
szeroki pas biodrowy - wyjmowany!
pas piersiowy
kieszeń w klapie zamykana na impregnowany zamek
kieszeń w klapie wew.
kieszeń na mokrą odzież
wyjmowana karimata do siedzenia
podwójne dno
boczne uchwyty na dopięcie nart
wyjmowana karimata do siedzenia do siedzenia
troki ściągające przy pasach nośnych dla lepszego dopasowania
uchwyty na czekan i pozostały sprzęt
troki kompresyjne
instrukcja SOS

System nośny: Alpine Back System

Alpine Back System

To system stosowany w serii plecaków alpinistycznych, które charakteryzują się zwartą konstrukcją, smukłą sylwetką przez co umożliwiają sprawne poruszanie się w wąskich szczelinach i doskonały balans podczas zjazdu na nartach lub snowboardzie. System zbudowany jest w oparciu o stelaż dwóch aluminiowych szyn ułożonych w kształcie litery X. Szyny wewnątrz posiadają pusty profil, który pozwolił obniżyć wagę plecaka i zwiększyć elastyczność systemu, powodując tym samym większy komfort podczas marszu. Na zewnątrz system składa się z dwóch równoległych względem siebie i biegnących wzdłuż pleców poduszek z poprzecznymi kanałami wentylacyjnymi. Pomiędzy poduszkami znajduje się centralny kanał wentylacyjny odprowadzający wilgotne powietrze wytwarzane podczas wysiłku. Poduszki systemu wypełniono pianką Aircontact dodatkowo odprowadzającą wilgotne powietrze. System nośny w części lędźwiowej posiada dodatkowe wygięcie w kierunku pleców, zwiększające komfort noszenia i stabilizację plecaka. W plecakach serii Guide, istnieje możliwość wyjęcia pasa biodrowego, szyn oraz karmiatki ? która oprócz funkcji biwakowej pełni również rolę dodatkowego usztywnienia systemu. Pasy nośne anatomicznie wyprofilowane, wypełniono pianką odporną na odkształcenia. Cały system nośny z zewnątrz pokryto tkaniną 3D Air Mesh, delikatną w dotyku i nie zatrzymującą wilgoci wytworzonej przez ciało.
Specyfikacja:
Pojemność: 45 litrów
Wymiary: 73 x 34 x 24 cm
Materiał: Deuter-Ballistic/Duratex
Waga: 1500 g bez stelaża i pasa biodrowego, całkowita: 1900 g
Przeznaczenie: Wspinaczka, Turystyka Górska, Skitouring