Opis:

Opis produktu:
W związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na doskonale dopasowane i przystosowane modele dla kobiet wprowadzono również serię SL tych plecaków w kolekcji plecaków przeznaczonych głównie do sportów zimowych.
Do takich modeli należy model Glide 25 + SL. Jego system nośny został skonstruowany zgodnie z anatomiczną budową ciała kobiety. Glide jest modelem przeznaczonym do aktywnego uprawiania sportów górskich i zimowych. Posiada wielofunkcyjne uchwyty umożliwiające troczenie nart, snowboardu, rakiet śnieżnych. Jest doskonałym połączeniem uniwersalnego plecaka do sportów zimowych, trekkingu i wspinaczki.

Modele dla kobiet wyróżniają:

krótsze pasy nośne
węższe ich rozstawienie względem siebie
krótszy system nośny
konstrukcja pasa biodrowego, w miejscach styczności z kośćmi biodrowymi, wszyto trójkątne elementy pianki, odpowiadające za lepsze przyleganie pasa do bioder oraz większy komfort noszenia plecaka
nowy sposób dociągnięcia pasa biodrowego ? ściąganie luzu troków następuje poprzez równomierne wyciągnięcie ich przed siebie
większy kąt przylegania pasa biodrowego wynikający z różnic w położeniu miednicy i kości biodrowych

Wyposażenie:

kieszeń na łopatę
uchwyty na narty, snowboard, rakiety śnieżne
anatomiczny pas biodrowy
pas piersiowy
kieszeń zewnętrzna w kominie (zamek bryzgoszczelny)
kieszeń wewnętrzna w kominie zapinana na suwak
boczne kieszenie z siatki
boczne pasy kompresyjne
szpejarka w pasie biodrowym
możliwość zawieszenia bukłaka max 3 L
wewnątrz kieszeń na sondę lawinową
wewnątrz kieszeń na mokrą odzież
wyjmowana karimata do siedzenia
uchwyty do zaczepienia czekana, kijów
instrukcja SOS

System nośny: Alpine Back System

Alpine Back System

To system stosowany w serii plecaków alpinistycznych, które charakteryzują się zwartą konstrukcją, smukłą sylwetką przez co umożliwiają sprawne poruszanie się w wąskich szczelinach i doskonały balans podczas zjazdu na nartach lub snowboardzie. Na zewnątrz system składa się z dwóch równoległych względem siebie i biegnących wzdłuż pleców poduszek z poprzecznymi kanałami wentylacyjnymi. Pomiędzy poduszkami znajduje się centralny kanał wentylacyjny odprowadzający wilgotne powietrze wytwarzane podczas wysiłku. Poduszki systemu wypełniono pianką Aircontact dodatkowo odprowadzającą wilgotne powietrze. W plecakach serii Guide, istnieje możliwość wyjęcia pasa biodrowego. Pasy nośne anatomicznie wyprofilowane, wypełniono pianką odporną na odkształcenia z zewnątrz pokrytą tkaniną 3D Air Mesh, delikatną w dotyku i nie zatrzymującą wilgoci wytworzonej przez ciało. Pas biodrowy w modelach damskich posiada od strony wewnętrznej kliny, które odpowiadają za większy komfort noszenia oraz lepsze przyleganie pasa do kobiecych bioder. Damskie pasy biodrowe zapinane są poprzez ściągnięcie troków przed sobą ? taka konstrukcja wymaga użycia zdecydowanie mniejszej siły i tym samym pozwala na precyzyjniejsze dopasowanie pasa biodrowego.

Plecaki przeznaczone dla kobiet posiadają oznaczenie SL (SlimLine) i charakteryzują się: węższym względem siebie ułożeniem pasów nośnych, krótszym systemem nośnym, węższymi i krótszymi pasami nośnymi. W 2006r. w pasach biodrowych modeli SL, dodatkowo w miejscach styczności z kośćmi biodrowymi wszyto trójkątne kliny ? odpowiadające za lepsze dopasowanie pasa do kształtu bioder kobiecych oraz większy komfort noszenia. Damskie pasy biodrowe dodatkowo charakteryzują się większym kątem pochylenia w górę niż męskie, wynika to z różnic anatomicznej budowy kobiet i mężczyzn.
Specyfikacja:
Pojemność: 25 litrów
Wymiary: 67 x 30 x 24 cm
Materiał: Deuter-Ballistic / Duratex
Waga: 1450 gramów
Przeznaczenie: Snowboard, Skitouring, Narciarstwo Zjazdowe, Turystka Górska, Wspinaczka