Opis:

Opis produktu:
Seria plecaków Aircontact PRO to pakiet bonusów dla poszukujących wygody i funkcjonalności przy mocno obciążonym plecaku. Nowa konstrukcja systemu nośnego i pasa biodrowego pozwala na swobodny i przyjemny marsz. Występujący w plecakach Aircontact PRO - System Vari Flex (w pasie biodrowym) to absolutny komfort przy noszeniu ciężkiego ładunku nie tylko wtedy gdy trudność sprawia długość marszu ale przede wszystkim wtedy gdy pomimo zmęczenia szlak wymaga od nas precyzji i równowagi na wąskich i stromych przejściach. Vari Flex zapewnia stabilność ale i elastyczność wówczas ciężar który znajduje się na naszych plecach łatwiej niż dotychczas współpracuje z balansem ciała. Konstrukcja Vari Flex została stworzona w taki sposób by elastyczność nie stanowiła zagrożenia w trudnym terenie by balans nie był zagrożeniem a pomocą w marszu. Całość systemu nośnego wypełniono pianką Aircontact, pokrytą delikatną i odprowadzającą wilgoć tkaniną MeshTex. Plecak posiada płynną regulację długości systemu nośnego. Funkcjonalne detale tego modelu to min. odpinana klapa z szelkami która może służyć jako podręczny plecak, dostęp do bagażu przez komin i od frontu plecaka, duża ilość kieszeni, troki mocujące odzież wew. plecaka. Szczegółowy opis systemu nośnego znajduje się na dole strony.

Wyposażenie:

pokrowiec p/deszczowy
dwie komory oddzielone suwakiem
odpinana klapa-plecak z szelkami
wew. kieszeń na mokrą odzież
kompatybilny system H2O (max. 2x3L)
dostęp do ładunku przez komin i od frontu plecaka
wewnątrz paski do mocowania odzieży
boczne kieszenie kompresyjne ( 2x4L)
kieszonka w pasie biodrowym
regulacja boczna pasa biodrowego
system zapięcia pasa biodrowego poprzez ściągnięcie troków z przodu plecaka
pas piersiowy
kieszeń zewnętrzna w klapie zapinana na suwak
dwie kieszenie wewnętrzne w klapie zapinane na suwak
wgięcie na głowę w części górnej plecaka
instrukcja SOS

System nośny: Deuter Aircontact Pro + Vari Flex

Aircontact Pro + Vari Flex System

System nośny Aircontact Pro Vari Flex składa się z aluminiowych szyn ułożonych w kształcie litery V (o pustym profilu w środku, dodatkowo wygiętych w części lędźwiowej), dwóch prętów z włókna węglowego umieszczonych w części dolnej plecaka oraz elastycznego pasa biodrowego. Taka konstrukcja pozwala bardziej symetrycznie przenosić ciężar na pas biodrowy.

Pas biodrowy z Vari Flex jest ruchomy przez co suwerennie dopasowuje się do ruchu ciała a ciężar równolegle przenosi się na biodra i dodatkowo oszczędza siły przez możliwość swobodnego poruszania niezależnie od siebie części górnej i dolnej plecaka. Pas współpracuje z całym ciałem podczas marszu. Dwie krótkie szyny z włókna węglowego i troki ściągające przy pasie biodrowym umożliwiają bardzo dokładną kontrolę rozdzielenia ciężaru. System VF i aluminiowe szyny tworzą łącznie centralny punkt systemu nośnego, odpowiadający za właściwą stabilizację, odpowiednie przenoszenie i idealną kontrolę ciężaru przy jednoczesnym zachowaniu kontrolowanej elastyczności systemu. Troki ściągające przy pasach nośnych pozwalają na odp. pionizację pasów nośnych plecaka. Anatomicznie uformowane pasy nośne pokryte tkaniną 3D Air Mesh dzięki specjalnej podwójnej budowie pianki nie zmieniają swojego kształtu nawet pod dużym i długotrwałym naciskiem. Pas biodrowy usztywniony (wzmocniony płytą PE) doskonale obejmuje biodra (eliptyczny kształt), a właściwe dopasowanie poprawia niekonwencjonalne zapięcie pasa poprzez ściągnięcie troków przed sobą. Wypełnienie poduszek systemu nośnego stanowi komorowa pianka Aircontact, której zadaniem jest cyrkulacja powietrza i odprowadzenie wytworzonego gorącego powietrza od ciała. Firma Deuter jako jedna z niewielu firm zastosowała piankę, której struktura jest otwarta ? taka budowa zapobiega zatrzymywaniu gorącego powietrza i gromadzeniu się wilgoci. Pianka Aircontact dzięki swojej budowie, dodatkowo pobiera z zewnątrz chłodniejsze powietrze, pomagające schłodzić rozgrzane plecy jednocześnie wypierając wytworzone przez ciało powietrze gorące. Przeprowadzone testy dowiodły, iż system nośny z wykorzystaniem pianki Aircontact powoduje redukcję potliwości o 15%.

Ustawienie systemu nośnego w plecakach Aircontact Pro odbywa się poprzez naciągnięcie paska (kolor pomarańczowy) znajdującego się pod odczepianą klapą systemu. Dopasowując plecak do wzrostu, należy (1) położyć go systemem nośnym do góry, następnie (2) zluzować troki w pasach nośnych i wsunąć je ku dołowi, (3) odsunąć klapę i (4) naciągnąć pasek regulujący długość systemu zgodnie ze skalą wzrostu podaną z boku plecaka
Specyfikacja:
Pojemność: 60+15 litrów
Wymiary: 84 x 36 x 28 cm
Materiał: Ballistic/Hexlite 210/Duratex
Waga: 3,2 kg
Przeznaczenie: Turystyka górska, Podróże