Opis:

Opis produktu:
Plecak dla kobiet. Jest to trekkingowy plecak z wygodnym system nośnym Deuter Aircontact. Szyny stelaża ułożono w kształcie litery X, taka konstrukcja pozwala na idealny balans ciężaru. W górnej części plecaka znajduje się wgłębienie na głowę umożliwiające łatwiejsze jej podnoszenie podczas podchodzenia. Dzięki bardzo wygodnemu systemowi nośnemu plecak doskonale sprawdza się zarówno w górskich wyprawach jak i dalekich podróżach w nieznane, wszędzie tam gdzie przez długi okres czasu noszony będzie ciężki bagaż. Zastosowany system Vari Quick umożliwia odpowiednie wypozycjonowanie plecaka do wzrostu oraz wymianę szelek na większe/męskie. Boczne kieszenie miechowe uszyto z materiału co dodatkowo wzmacnia konstrukcję tej serii plecaków. W modelach damskich wprowadzono nowy sposób zapięcia pasa biodrowego polegający na ściągnięciu troków przed sobą. Taka konstrukcja wymaga użycia zdecydowanie mniejszej siły do ściągnięcia troków pasa a tym samym pozwala również na precyzyjniejsze dopasowanie pasa do kształtu bioder.

Wyposażenie:

pokrowiec p/deszczowy, uszyty z jednego kawałka materiału
kompatybilny system H2O (max 2 x 2L)
dwie komory oddzielone suwakiem
szeroki pas biodrowy
pas piersiowy
dwie kieszenie zewnętrzne miechowe z materiału
dwie kieszenie kompresyjne po bokach (2 x 3 L)
dwie kieszenie zapinane na suwak w kominie
kieszeń na mokrą odzież
kieszeń w pasie biodrowym
troki przy pasach nośnych pozwalające na lepsze dopasowanie plecaka
uchwyty i troki do zamontowania sprzętu alpinistycznego
boczne troki kompresyjne
instrukcja SOS

System nośny: Deuter Aircontact + Vari Quick

Aircontact System

Tajemnicą systemu Aircontact jest użycie specjalnej, komorowej pianki, której zadaniem jest cyrkulacja powietrza i odprowadzenie wytworzonego gorącego powietrza od ciała. Firma Deuter jako jedna z niewielu firm zastosowała piankę, której struktura jest otwarta ? taka budowa zapobiega zatrzymywaniu gorącego powietrza i gromadzeniu się wilgoci. Pianka Aircontact dzięki swojej budowie, dodatkowo pobiera z zewnątrz chłodniejsze powietrze, pomagające schłodzić rozgrzane plecy i jednocześnie wypiera wytworzone przez ciało powietrze gorące. Przeprowadzone testy dowiodły, iż system nośny z wykorzystaniem pianki Aircontact powoduje redukcję potliwości o 15%. W poduszkach systemu nośnego oprócz kształtu umożliwiającego odprowadzanie gorącego powietrza wytworzonego przez ciało, zastosowano dodatkowe kanały poprzeczne których zadaniem jest zwiększenie cyrkulacji powietrza podczas marszu. Modele z wykorzystaniem systemu Aircontact przeznaczone są do przenoszenia większego ładunku w długim okresie czasu. Wewnętrzne ułożenie szyn w kształcie litery X pozwala zachować właściwy balans ciężaru podczas marszu. System nośny w części lędźwiowej posiada dodatkowe wygięcie w kierunku pleców, zwiększające komfort noszenia i stabilizację plecaka. Plecaki z systemem Aircontact posiadają szeroki pas biodrowy doskonale odciążający ramiona, miękko wyściełany na zewnątrz i dodatkowo usztywniony wewnątrz twardą pianką oraz PU. Cały system nośny pokryto tkaniną 3D AirMesh - wspomagająca cyrkulację pianki. 3D AirMesh posiada wielopoziomową strukturę, szybko odprowadzającą wilgoć, nie odkształcającą się i delikatną w dotyku. We wszystkich plecakach serii Aircontact prócz modelu Aircontact 35+10 dodatkowo zastosowano Vari ? Quick, system regulacji położenia pasów nośnych, pozwalający na odpowiednie dopasowanie plecaka do długości pleców oraz wymianę pasów na większe - męskie.

Plecaki przeznaczone dla kobiet posiadają oznaczenie SL (SlimLine) i charakteryzują się: węższym względem siebie ułożeniem pasów nośnych, krótszym systemem nośnym, węższymi i krótszymi pasami nośnymi. W 2006r. w pasach biodrowych modeli SL, dodatkowo w miejscach styczności z kośćmi biodrowymi wszyto trójkątne kliny ? odpowiadające za lepsze dopasowanie pasa do kształtu bioder kobiecych oraz większy komfort noszenia. Damskie pasy biodrowe dodatkowo charakteryzują się większym kątem pochylenia w górę niż męskie, wynika to z różnic anatomicznej budowy kobiet i mężczyzn.
Specyfikacja:
Pojemność: 60+10 litrów
Wymiary: 79 x 40 x 28 cm
Materiał: Ballistic / Ripstop Polytex / Duratex
Waga: 2,5 kg
Przeznaczenie: Trekking, Podróże