Opis:

Opis produktu:
Edge 25 to idealne połączenie plecaka i protektora na plecy. Plecak jest odpowiedzią dla osób poszukujących połączenia w jednym plecaka i protektora na plecy. Z pewnością stanowi obowiązkowe wyposażenie każdego kto porusza się na nartach lub snowboardzie poza przygotowanymi trasami lub jego jazda przeczy jakimkolwiek zasadom grawitacji.
System nośny ? Deuter Shield System to pierwszy na świecie potwierdzony certyfikatami bezpieczeństwa TUV/CE/GS, protektor na plecy z jednej strony chroniący kręgosłup a z drugiej odprowadzający wilgotne powietrze wytwarzane podczas wysiłku Plecak Edge 25 przeznaczony jest dla osób mierzących 160 - 180 cm wzrostu, podział ten jest wynikiem właściwego dopasowania protektora do długości pleców a tym samym kompletnej ochrony użytkownika. Innowacją w konstrukcji tego modelu jest również nowy sposób zapięcia pasa biodrowego, polegający na zaciągnięciu troków przed siebie (konwencjonalne zapięcia polegały na ściągnięciu troków za siebie). To rozwiązanie wymaga od użytkownika użycia zdecydowanie mniejszej siły a tym samy powoduje precyzyjniejsze dopasowanie napięcia pasa biodrowego. Plecak wyposażono w uchwyt na kask, mieszczący kask z ochraniaczem na szczękę. Plecaki z serii Edge posiadają wysoko funkcjonalny sposób otwarcia plecaka, do wnętrza można dostać się zarówno z przodu plecaka, jak i bez konieczności odpinania przymocowanego sprzętu, poprzez tylny zamek okalający plecak wzdłuż całego systemu nośnego.

Wyposażenie:

uchwyty na narty, snowboard
pas biodrowy i piersiowy
dodatkowa regulacja pasów nośnych, trokami ściągającymi na górze
miękko wyściełana kieszeń na gogle
gwizdek lawinowy w pasie piersiowym
2 kieszenie zewnętrzne zapinane na suwak
kieszeń w pasie biodrowym
chowany uchwyt na kask
boczne pasy kompresyjne
szpejarki w pasie biodrowym
możliwość zawieszenia bukłaka max 3 L
wewnątrz kieszeń na sondę lawinową
uchwyty do zaczepienia czekana, kijów
instrukcja SOS

System nośny: Deuter Shield System

To pierwszy ochronny system nośny certyfikowany przez TÜV/GS/CE! To V-kształtny system nośny ochraniający wrażliwe rejony pleców (kręgosłup i łopatki) i zapewniający przy tym optymalną swobodę ruchów. Kanały wentylacyjne w wyściółce ułatwiają cyrkulację powietrza. Plecaki posiadają grubszą wyściółkę w rejonie lędźwiowym. Wielowarstwowa konstrukcja - płyty polietylenowe i sztywne pianki - zapewnia efektywną ochronę i transfer ciężaru na biodra użytkownika, a warstwa miękkiej wyściółki zwiększa komfort noszenia. Takie rozwiązanie minimalizuje, a nawet w znacznym stopniu zapobiega obrażeniom występującym przy uprawianiu sportów wysokiego ryzyka. Sztywna rama z Delrinu utrzymuje kształt systemu nośnego (szczególnie ważne w modelu EDGE - ułatwia dostęp do komory głównej od przez tylny zamek) oraz dodatkowo usztywnia konstrukcję plecaka. Anatomicznie profilowany pas biodrowy z wszechstronną regulacją pozwala na efektywne przeniesienie ciężaru na biodra i zapewnia świetną stabilność.

WAŻNE !
Jak właściwie dobrać SHIELD SYSTEM ?

Plecak Razor 18 i Edge 25: rozmiar S ? L dla osób:
- o wzroście 160 ? 180 cm
- o długość tułowia 38 ? 49 cm

Plecak Razor 23 i Edge 30: rozmiar M ? XL dla osób :
- o wzroście 170 ? 195 cm
- o długości tułowia 44 ? 54 cm
Specyfikacja:
Pojemność: 25 litrów
Wymiary: 52 x 30 x 16 cm
Materiał: Deuter-Ballistic / Macrolite
Waga: 1700 gramów
Przeznaczenie: Snowboard, Skitoury, Narciarstwo Zjazdowe