Opis:

Opis produktu:
Plecak dla kobiet. Nowoczesna forma połączona z funkcjonalnymi detalami - to seria Futura. Najlepiej sprawdzający się podczas wycieczek rowerowych, turystycznych ale również jako plecak miejski. Idealny w upalne dni dzięki systemowi Deuter Aircomfort - siatka oddzielająca plecy od plecaka. Pas biodrowy został skonstruowany w taki sposób by nie przeszkadzać w mieście oraz w trakcie jazdy na rowerze. Boczne uchwyty umożliwiają dopięcie kijów, statywu, czekana. Plecak posiada dwie komory zapinane na suwak.

Wyposażenie:

pokrowiec przeciwdeszczowy, uszyty z jednego kawałka materiału
kompatybilny system H2O (max 3.0L)
troki ściągające przy pasach nośnych pozwalające na lepsze dopasowanie plecaka
dwie komory oddzielone suwakiem
pas biodrowy
pas piersiowy
dwie kieszenie zewnętrzne z siatki
jedna kieszeń zewnętrzna zapinana na suwak
kieszeń wewnętrzna zapinana na suwak
kieszeń na mokra odzież
uchwyty na kijki, statyw, czekan itp.
boczne troki kompresyjne

System nośny: Deuter Aircomfort

Aircomfort System (SL)

To konstrukcja siatki oddzielającej plecy od plecaka. Jej odsunięcie powoduje wolny przepływ powietrza a tym samym jego aktywną cyrkulację w trzech kierunkach. Badania przeprowadzone w renomowanym Instytucie w Hochenstein potwierdziły, iż zastosowanie oryginalnego systemu z siatką Firmy Deuter redukuje potliwość o 25% co pozwala na obniżenie temperatury ciała o 3o C, ta zależność ma istotny wpływ na obniżenie tętna podczas wysiłku a tym samym zwiększenie wydolności organizmu podczas długotrwałego wysiłku. Podkreślić należy, iż jedynie oryginalny system nośny Aircomfort posiada ww. właściwości, decydujące znaczenie ma tu nie tylko konstrukcja całego systemu ale również użycie odpowiednich materiałów w systemie. Siatka bez względu na ciężar ładunku zawsze pozostaje napięta, nie wymaga żadnych regulacji a jej odporność na zużycie oraz ekstremalne warunki pogodowe jest taka sama jak w innych systemach nośnych plecaków Deuter. W większych modelach plecaków Deuter posiadających system Aircomfort dodatkowo zastosowano Vari ? Quick, system regulacji położenia pasów nośnych, pozwalający na odpowiednie dopasowanie plecaka do długości pleców oraz wymianę pasów na mniejsze ? damskie. Użycie plecaków z systemem Aircomfort właściwe jest we wszystkich warunkach pogodowych, wszędzie tam gdzie następuje duży wydatek energetyczny prowadzący do zwiększonej potliwości. Zastosowana siatka jest doskonale kompatybilna z zakładaną w niekorzystnych warunkach atmosferycznych odzieżą membranowa.

Plecaki przeznaczone dla kobiet posiadają oznaczenie SL (SlimLine) i charakteryzują się: węższym względem siebie ułożeniem pasów nośnych, krótszym systemem nośnym, węższymi i krótszymi pasami nośnymi. W 2006r. w pasach biodrowych modeli SL, dodatkowo w miejscach styczności z kośćmi biodrowymi wszyto trójkątne kliny ? odpowiadające za lepsze dopasowanie pasa do kształtu bioder kobiecych oraz większy komfort noszenia. Damskie pasy biodrowe dodatkowo charakteryzują się większym kątem pochylenia w górę niż męskie, wynika to z różnic anatomicznej budowy kobiet i mężczyzn.
Specyfikacja:
Pojemność: 22 litry
Wymiary: 48 x 34 x 24 cm
Materiał: Deuter-Ripstop-Nylon/Super-Polytex
Waga: 1250 gramów
Przeznaczenie: Turystyka, Rower, Miasto
Gwarancja: 2 lata