Opis:
Poważna czołówka do nawigacji na szlaku oraz zimowej turystyki na nartach. Charakteryzuje się najdalszym zasięgiem z pośród wszystkich czołówek BD.
Żarówka SuperBright Xenon wytwarza wiązkę sięgającą aż 62 metrów, zaś 3 diody SuperBright zapewniają jasne światło bliskiego zasięgu.
Wszystkie żarówki umiejscowiono w jednej obudowie, wyposażonej w duży reflektor o regulowanym kącie nachylenia. Przy pełnym odchyleniu do dołu, włącznik chroniony jest przed przypadkowym uruchomieniem.
Czołówka posiada w sumie 7 trybów świecenia: dla żarówki Xenon są to- maksymalny, optymalny i ekonomiczny, w przypadku LEDów, dochodzi dodatkowo tryb pulsacyjny. Model Vectra wyposażony jest w pamięć ustawień. Po wyłączeniu na czas dłuższy niż 5 sekund, czołówka uruchamiana jest ponownie zgodnie z wcześniej wybraną opcją- światło diodowe lub ksenonowe (zawsze jednak z maksymalną mocą).
W górnej części obudowy umiejscowiono dodatkową diodę- sygnalizującą poziom zużycia baterii. Zielone światło oznacza ponad 50% pojemności początkowej, żółte- pomiędzy 50 a 20%, czerwone zaś oznacza spadek poniżej 20% i tym samym służy jako ostrzeżenie iż wkrótce baterie będzie należało wymienić. Jako, że wskaźnik ten, z oczywistych względów, pozostaje niewidocznym dla użytkownika w trakcie noszenia, główne światło miga jednokrotnie w momencie zmiany z poziomu zielonego na żółty, i dwukrotnie w przypadku rozładowania baterii do poziomu czerwonego.
Dioda miernika poziomu baterii spełnia również dodatkową funkcję. Po wyłączeniu głównego światła, miga ona średnio co 2-3 sekundy pozwalając tym samym łatwiej odnaleźć odłożoną czołówkę w ciemnościach.
Pojemnik na baterie (4 AA) umiejscowiono w tylnej części. Zabezpieczono go miękkimi piankami, tak by nie uwierał i nie uciskał głowy w trakcie noszenia.

Baterie dostarczane w komplecie.
Waga: 156g (bez baterii); 254g (z bateriami)
Zasięg i czas świecenia:
1 Xenon
- tryb maksymalny: 62m (nowe baterie), 57m (po 30min); 3h
- tryb optymalny: 33m (nowe baterie), 30m (po 30min); 8,5h
- tryb minimalny: 25m (nowe baterie), 22m (po 30min), 12m (po 10h); 14h
3 LED
- tryb maksymalny: 19m (nowe baterie), 19m (po 30min), 10m (po 10h); 110h
- tryb optymalny: 14m (nowe baterie), 14m (po 30min), 7m (po 10h); 135h
- tryb minimalny: 10m (nowe baterie), 10m (po 30min), 7m (po 10h); 160h