Opis: Bardzo uniwersalne, idealne na długie wyprawy w nieznane, jak i krótkie, techniczne podejścia. Posiadają wygodną rękojeść gumową, która zapewnia dobry chwyt także wtedy, gdy ręka jest lekko spocona.
W celu zwiększenia odporności na mechaniczne uszkodzenia (wygięcia, złamania itp) całkowicie przeprojektowano poszczególne elementy kijów. Nadanie im eliptycznego kształtu podniosło wytrzymałość na odkształcenia ku przodowi/ tyłowi o ponad 90%! Nie jest im groźne przypadkowe blokowanie między kamieniami, stanowią pewny punkt podparcia na najbardziej nierównym podłożu.
Eliptyczne, nie obracające się wokół siebie elementy blokowane są znacznie łatwiej i szybciej niż w klasycznych kijach. W górnej części zastosowano system zaciskowy Elliptic FlickLock. Obsługiwany jednym ruchem pozwala pewnie ustawić kije na wybranej wysokości. Zewnętrzny element blokujący nie jest zagrożony zatarciem pod wpływem kurzu, nie zużywa się w takim tempie jak klasyczne elementy rozporowe.
W dolnej części, gdzie nie istnieje potrzeba mikroregulacji (we wszystkich kijach różnych producentów zaleca się maksymalne rozsuwanie dolnego elementu) zastosowano system AutoLock Binary. Jeden przycisk ze znacznikiem kolorystycznym pozwala na pełne rozsunięcie rurek, mocno utrzymuje je w wybranej pozycji.
Syncro wyposażone są w małe talerzyki, które nie blokują się pomiędzy kamieniami.
Zakres regulacji: 101-140 cm
Długość po złożeniu: 63 cm
Waga: 604 g